Menu

Pielgrzymka Słowenia - Chorwacja - Medjugorie

Słowenia - Chorwacja - Medjugorie

2-11 czerwca 2019

 

1 dzień – wyjazd z Tychów o godz. 04:00. Przejazd przez Czechy i Austrię do Słowenii. Zakwaterowanie w hotelu obiadokolacja, nocleg

2 dzień – śniadanie. Przejazd do Bled – najpopularniejszej miejscowości uzdrowiskowej w Słowenii. Rejs statkiem po jeziorze do Sanktuarium, do którego pielgrzymowano już w okresie średniowiecza. Następnie przejazd do Postojnej zwiedzanie Postojnej Jamy o łącznej długości korytarzy ok 25 km należącej do najpiękniejszych jaskiń naciekowych w Europie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja

3 dzień – po śniadaniu przejazd do Ninu – zwiedzanie miasta starówka na wyspie, kościół Świętego Krzyża z IX w. uważany niegdyś za najmniejszą katedrę świata (obwód ok. 40 m). Dalej przejazd do Zadaru, krótkie zwiedzanie miasta - kościół św. Donata, katedra św. Anastazji. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień – po śniadaniu przejazd do Vepric, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Następnie przejazd do Medjugorje zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5 - 6 dzień – po śniadaniu wspólne wejście na Górę Objawień – Podbrdo (Brdo Ukazanja). Całodniowy pobyt w Medugorje: czas wolny; udział w nabożeństwach, wieczornej Modlitwie Różańcowej, Adoracjach Najświętszego Sakramentu, Drogę Krzyżową na Górę Kriżevac. Przejazd do wodospadów Kravica, rozciągających się wzdłuż rzeki Trebizat na obszarze ponad 100 m szerokości. Ze względu na malownicze położenie i krystalicznie czystą wodę zaliczane są w poczet najpiękniejszych miejsc przyrodniczych w Europie. Obiadokolacja i nocleg

7 dzień – po śniadaniu przejazd do Dubrownika, nazywanego „perłą Adriatyku”, miasta założonego przez greckich uciekinierów z wyspy Epidaurus; zwiedzanie starej części Dubrownika: Brama Słupów, Płaca, fontanna Onofrio, klasztor Franciszkanów, pałac Sponza, kościół św. Błażeja, katedra, pałac Rektorów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień – po śniadaniu przejazd do Splitu i zwiedzanie miasta o bogatej historii z najbardziej znanym Pałacem Dioklecjana objętego patronatem UNESCO i będącego jednym z najlepiej zachowanych budowli rzymskich, Ratusza z XV wieku oraz katedry. Następnie przejazd do Trogiru, zwanego - Chorwacką Wenecją”, któremu niepowtarzalny charakter nadają gotyckie domy i renesansowe pałace z najbardziej charakterystyczną katedra św. Wawrzyńca. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień – po śniadaniu przyjazd do Parku Narodowego w Plitwicach – jednego z największych i najstarszych w Chorwacji, wpisanego na listę światowego dziedzictwa naturalnego, chronionego przez UNESCO. W parku, na długości ponad 8 km znajduje się 16 turkusowych jezior położonych tarasowo i połączonych ze sobą niezliczoną ilością wodospadów. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

10 dzień – po śniadaniu przejazd do Sanktuarium Marija Bistrica - Chorwacka Częstochowa - wizerunek Matki Boskiej Bystrzyckiej. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do kraju w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

Cena: 790 zł + 310 Euro

Cena zawiera:

  • przejazd komfortowym autokarem
  • zakwaterowanie: 9 noclegów w hotelach pokoje 2, 3 osobowe
  • wyżywienie: 9 śniadań, 9 obiadokolacji
  • opieka pilota
  • opieka duszpasterza
  • ubezpieczenie: KL i NNW, bagaż
  • codzienne Msze Św.
  • turystyczny fundusz gwarancyjny

Termin: 02-11.06.2019 

Cena nie zawiera: Sugerowane kieszonkowe na bilety wstępu, miejscowych przewodników, wjazdy do miast, taksę klimatyczną, komunikacji miejskiej, zestawy słuchawkowe: ok 100 €

* kolejność zwiedzania może ulec zmianie

Istnieje możliwość wykupienie dodatkowych ubezpieczeń:

  • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
  • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji