Menu

Pielgrzymka Bursztynowym Szlakiem

Kowno – Szawle – Ryga – Tallin – Sankt Petersburg – Carskie Sioło – Psków – Agłona – Wilno

 
1 dzień
– wyjazd z Tychów o godz. 04:00. Przejazd do Kowna, spacer po Starym Mieście. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 
2 dzień
– po śniadaniu przejazd do Szawli na Górę Krzyży – słynna Litewska Golgota z ponad 100 tys. krzyży, nawiedzona przez Ojca Św. Jan Paweł II. Następnie przejazd do Rygi zwiedzanie obwarowań z basztą Prochową, romańsko-gotyckiej katedry, kościoła św. Piotra, zamku z XIV w. Następnie przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 
3 dzień
– po śniadaniu przejazd do Tallina i zwiedzanie gotyckiej Katedry, średniowiecznego zamku Toompea, barokowego zespołu pałacowo-parkowego Kadriorg. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 
4 dzień
– po śniadaniu przejazd do Sankt Petersburga, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. 
5 dzień
– po śniadaniu zwiedzanie Sankt Petersburga: Twierdza Pietropawłowska z Katedrą Św. Piotra i Pawła, Krążownik Aurora, Cerkiew i Klasztor Smolny, Teatr Mariński, Gmach Admiralicji, Gmach Sztabu Generalnego, Pałac Marmurowy, Cypel Wyspy Wasiliewskiej, Nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, Plac Senacki ze słynnym pomnikiem Piotra I – Miedziany Jeździec. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 
6 dzień
– po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania St. Petersburga: Plac Św. Izaaka, Sobór Św. Izaaka, Katedra Kazańska, Kościół św. Katarzyny, Cerkiew Zbawiciela na Krwi, Pola Marsowe, Pałac Zimowy, czas wolny – spacer Newskim Prospektem – centrum handlowe i kulturalne St. Petersburga. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 
7 dzień
– po śniadaniu przejazd do Peterhofu – zwiedzanie ogrodów w letniej rezydencji Piotra Wielkiego. Zwiedzanie Ermitażu. Następnie rejs stateczkiem rzekami i kanałami „Wenecji Północy” Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 
8 dzień
– po śniadaniu przejazd do Carskiego Sioła (Miasto Puszkina) – zwiedzanie Pałacu Katarzyny ze słynną bursztynową komnatą. Następnie przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 
9 dzień
– po śniadaniu spacer po Pskowie – zwiedzanie m.in.: cerkwi Św. Trójcy oraz Kremla. Następnie przejazd do Sanktuarium MB w Agłonie, Msza Św. (Łotewska Częstochowa). Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 
10 dzień
– po śniadaniu przejazd do Wilna spacer po wileńskiej starówce. Wyjazd z Wilna w godzinach południowych. Przyjazd do Tychów w późnych godzinach wieczornych. 
 
Termin: 15.05 – 24.05.2018
Cena: 810 zł + 435 Euro
Cena zawiera:
  • przejazd komfortowym autokarem
  • zakwaterowanie: 9 noclegów w hotelach (pokoje 2 osobowe z łazienkami)
  • wyżywienie: 9 śniadań, 9 obiadokolacji
  • opiekę pilota
  • opiekę duszpasterza
  • ubezpieczenie KL i NNW
  • codzienne Msze Św.
  • obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 
 
Cena nie zawiera:
  • kosztu wizy i pośrednictwa wizowego 350 zł
  • biletów wstępu, miejscowych przewodników, zestawu słuchawkowy ok. 135 € 
 
Uwaga: Warunkiem ubiegania się o wizę rosyjską jest dokładnie wypełniony 1 formularz wizowy z 1 zdjęciem i paszportem (ważny minimum pół roku od daty wyjazdu z Rosji), który należy złożyć w biurze na 21 dni przed terminem rozpoczęcia imprezy. 
 
Zapisy w kancelarii parafialnej. Zaliczka 200 zl.